Góralskie audycje muzyczno-ruchowe dla dzieci i młodzieży

Serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertą audycji muzyczno-ruchowych dla dzieci i młodzieży mającą na celu popularyzację i upowszechnianie folkloru beskidzkiego.

Posiadamy w swojej ofercie kilka programów związanych z tradycjami, instrumentami i muzyką góralską z Beskidu Śląskiego np.:

„Instrumenty pasterskie i nie tylko – czyli wszystko to co z natury pochodzi i instrumentem być może” – w tym programie prezentujemy instrumenty pasterskie, strój, gwarę góralską oraz uczymy prostego tańca góralskiego. (Wspaniały program sprawdzający się w wybranej części roku szkolnego)

„Tradycje wielkanocne w Beskidzie Śląskim” – w tym programie opowiadamy o tradycjach wielkanocnych występujących w Beskidzie Śląskim, wykonujemy z dziećmi taniec integracyjny, prezentujemy wcześniej nie pokazany instrument.

„Kolęda Beskidzka” – w tym programie opowiadamy o tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem występujących w Beskidzie Śląskim, pokazujemy na czym polegało „chodzenie po kolędzie” wśród dzieci, śpiewamy ze słuchaczami kolędy i pastorałki.

W każdym z programów występują pewne części wspólne np.:
Prowadzenie spotkania w gwarze charakterystycznej dla Śląska Cieszyńskiego czy Beskidu Śląskiego Krótkie przypomnienie nazw poszczególnych elementów stroju góralskiego czy też zagadki związane z pochodzeniem górali i z instrumentami góralskimi, dzięki czemu dzieci o w wiele więcej zapamiętują i wynoszą z naszych muzycznych audycji. Rokrocznie odwiedzamy kilka tysięcy dzieci w różnych województwach i placówkach edukacyjnych.

Do kogo kierujemy naszą ofertę?

Do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych a także osób niepełnosprawnych i innych placówek edukacyjnych. Każde spotkanie jest dostosowane do grupy, wieku dzieci, ich dotychczasowej wiedzy na temat kultury i muzyki góralskiej.

Czas trwania audycji: 35-45 minut

Cel naszych audycji:

  • Pokazanie, że natura otaczająca każdego z nas odpowiednio wykorzystana może odwdzięczyć się piękną muzyką.
  • Uświadomienie jak niewiele trzeba aby wykonać swój pierwszy instrument z natury.
  • Pobudzanie ciekawości i świadomości regionalnej – rozwijanie wrażliwości słuchowej.
  • Rozbudzanie wyobraźni i wrażliwości artystycznej oraz zamiłowania do muzyki i folkloru.
  • Kształtowanie umiejętności słuchania muzyki.
  • Wyrabianie umiejętności gry na instrumentach.
  • Rozwijanie kreatywności muzycznej.
  • Dostarczenie podstawowej wiedzy z zakresu folkloru, tradycji i muzyki ludowej.
  • Rozwijanie uzdolnień́ muzycznych dzieci, w tym słuchu, poczucia rytmu, pamięci i wyobraźni muzycznej.

Dzieci stanowią̨ wyjątkową publiczność.
Są to najwierniejsi a jednocześnie najbardziej krytyczni i wymagający słuchacze, dzięki czemu my sami również̇ czerpiemy wiedzę z każdego spotkania z dziećmi, wzajemnie się̨ od siebie uczymy.
Ciągle się doskonalimy, wprowadzamy do oferty nowe elementy, modyfikujemy ją w oparciu o doświadczenia zdobyte w czasie audycji.
Każde spotkanie daje nam niezwykłą satysfakcję i radość, a także lekcję pokory.
Program zawsze konstruujemy i modyfikujemy na bieżąco tak, aby dzieci się nie nudziły i wyniosły z naszego spotkania jak najwięcej wiedzy.

Chcesz wprowadzić góralską magię do świata swojego dziecka?

Masz pytania? Marzysz o wyjątkowych audycjach muzyczno-ruchowych, które nauczą Twoje dziecko, jak czerpać radość z folkloru beskidzkiego? Skontaktuj się z nami! Chętnie pomożemy i zarezerwujemy termin, aby Twoje dziecko mogło cieszyć się niezapomnianymi chwilami pełnymi muzyki, tańca i góralskiej tradycji.

Nie czekaj – przygoda z góralskim folklorem czeka na Twoje dziecko!